Menü
tu

Haberler

OMEGA, Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum Limited Edition modelini tanıtıyor.

2018 yılında, ikonik Seamaster Diver 300M koleksiyonu dinamik yeni bir görünüm ve teknik standartlarla yeniden doğdu. OMEGA şimdi de aynı tasarım mükemmelliğine ve geçmişle önemli bir bağa sahip yeni Limited Edition modeli gururla sunuyor.

1993 yılındaki orijinal Seamaster Diver 300M modeli, tantal olarak bilinen benzersiz bir metali bizlere tanıtmıştı. Yaygın olarak elektronikte ve medikal ekipmanlarda kullanılan tantal; altından daha nadir bulunan, çelikten sert olan ve korozyona karşı yüksek dayanıklılığa sahip mavi-gri parlak bir metal. Aynı zamanda işlenmesi de zor olduğu için saat endüstrisinde çok nadir kullanılıyordu.

Tantalın kendine has rengi, devrim niteliğindeki Seamaster Diver 300M saat tasarımıyla mükemmel bir uyum sergiliyordu ve bu orijinal modelin popüler bir özelliği halini aldı. OMEGA şimdi 2500 adetle sınırlı sayıda üretilen özel model için bu metali yeniden karşımıza çıkarıyor.

42 milimetre çapındaki yeni saat, grade 2 titanyumdan yapılan mat kasa ve kordona sahip. Belli belirsiz bir kontrast sağlayan tantalın mavi-gri tonu, bezel zemininde ve kordonun orta bağlantı parçalarında kullanılıyor.

Limited Edition modelde aynı zamanda cesur 18 ayar Sedna™ altın dokunuşları var. Tepede, bezel halkasında, konik helyum kaçış valfinde, kordon bağlantı parçalarında, indekslerde ve ibrelerde altın kullanılıyor. Kasanın yan tarafında da, her bir modelin Limited Edition sayısı işlenen 18 ayar Sedna™ altın plaka yer alıyor.

Saate önden bakıldığında, gri titanyum kadranda kabartmalı ve işlemeli dalgalar görülebiliyor. Bu, orijinal Diver 300M modellerinin simgeleşmiş özelliklerinden biri.

Saatin arkasını çevirdiğimizde görülen şeffaf kasa arkasında işlemeli kelimeler ve OMEGA denizatı resmi yer alıyor. OMEGA'nın NAIAD Lock sistemi sayesinde bunların tamamı mükemmel bir şekilde yerine oturuyor. Safir camın arkasında, İsviçre Federal Ölçüm Enstitüsü (METAS) tarafından sektörün en yüksek hassasiyet, performans ve manyetik direnç standardıyla sertifikalı Master Chronometer 8806 mekanizma bulunuyor.

 

 

Son gelişmeler

Haberler

Tüm haberleri okuyun
Bizimle iletişime geçin

İletişime geçmek istediğiniz butiği seçiniz

Bizimle iletişime geçebilirsiniz: